Derinceliler İftarda Tek Yürek

Derince Belediyesi’nin ilçe genelinde düzenlediği iftar programlarının altıncısına Çınarlı Mahallesi ev sahipliği yaptı. Yaklaşık 3 bin kişinin katıldığı iftarda Çınarlılılar oruçlarını birlikte açmanın huzur ve mutluluğunu yaşadı

Derinceliler İftarda Tek Yürek
Derinceliler İftarda Tek Yürek admin

 

Çınarlı Mahallesi Sakinleri Buluştu

Ramazan ayının maneviyatını ilçe halkına en güzel şekilde yaşatan Derince Belediyesi’nin mahallelerde kurduğu iftar sofraları, vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Bu yıl ilk olarak Deniz ve Dumlupınar mahallelerinde başlayan, sonrasında sırayla Yavuz Sultan, Yenikent, Fatih ve Kent Meydanı’nda kurulan iftar sofraları ile devam eden Derince’deki Ramazan programlarının son adresi Çınarlı Mahallesi oldu. Çınarlı’daki Gaffar Okkan Caddesi üzerine kurulan iftar sofralarına katılan yaklaşık 3 bin kişi, burada okunan akşam ezanı ile birlikte oruçlarını açmanın huzurunu yaşadı. Çınarlı Mahallesi’nde kurulan iftar sofrasına AK Parti Kocaeli Milletvekili Sami Çakır, Derince Kaymakamı Akın Yılmaz, Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, AK Parti Derince İlçe Başkanı İbrahim Şirin, Derince Belediye Başkan Yardımcıları Nurettin Işık, Ayşe Mamat, Osman Ergin, AK Parti Derince Kadın Kolları Başkanı Züleyha Uslu, AK Parti Derince İlçe Gençlik Kolları Başkanı Tanju Yılmaz, meclis üyeleri, muhtarlar, STK temsilcileri ve bölge sakinleri yoğun ilgi gösterdi.

 

Protokolden Önemli Mesajlar

İftar programında vatandaşlara seslenen Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, “Halkımızın kaynaşmasına vesile olan Ramazan ayındaki bu güzel geleneğimiz, birbirimizi daha iyi tanımamıza fırsat veriyor. Mahallelerimizde kurmuş olduğumuz iftar sofralarımıza vatandaşlarımızın gösterdiği ilgi bizim için çok önemli. Bu sofralarda herkes komşularıyla, dostlarıyla bir araya gelip birlikte oruçlarını açıyor. Rabbim sağlık ve huzur içerisinde Ramazan Bayramı’nı da birlikte kutlamayı nasip etsin inşallah” dedi. AK Parti Kocaeli Milletvekili Sami Çakır ise yaptığı konuşmada “İftar sofralarındaki bu birlikteliğin kendi içerisinde anlamı var. Herkes iftarını evinde yapabilirdi ama mahalleyi bir araya getirerek kardeşliğin pekişmesine yardımcı olan bu organizasyonu yapan belediye başkanımıza sizler adına teşekkür ediyorum. Tuttuğumuz oruçların Allah nezdinde kabulünü ve yaklaşmakta olan bayramın da aynı güzellik ve birlikle yaşanmasını temenni ediyorum.” dedi. Derince Kaymakamı Akın Yılmaz da konuşmasında birlik ve beraberlik vurgusu yaparak “Bu iftarlarımız vesilesiyle devletle millet bir araya geliyor ve birbirini daha iyi tanıyor. Biz bu tür programların son derece önemli olduğuna inanıyoruz” dedi.

 

BAŞKAN 1-2: Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, iftar sofralarında vatandaşlarla bir araya gelerek hal hatır sormayı ihmal etmiyor.

 

BULUT 1-2-3: Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, “Rabbim sağlık ve huzur içerisinde Ramazan Bayramı’nı da birlikte kutlamayı nasip etsin inşallah.” dedi.

 

ÇAKIR: Kocaeli Milletvekili Sami Çakır “Tuttuğumuz oruçların Allah nezdinde kabulünü ve yaklaşmakta olan bayramın da aynı güzellikle yaşanmasını temenni ediyorum.” dedi

 

DUA 1-2: Okunan Kur'an-ı Kerim Tilaveti ve duaların ardından Çınarlı sakinleri oruçlarını açmanın huzurunu yaşadı.

 

İKRAM 1-2-3: AK Parti Kocaeli Milletvekili Sami Çakır ve Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, vatandaşlara yemek ikramında bulundu.

 

KATILIM 1-2-3-4: Yaklaşık 3 bin kişinin katıldığı iftarda Çınarlılılar oruçlarını birlikte açmanın huzur ve mutluluğunu yaşadı.

 

PROTOKOL 1-2: Derince Belediyesi’nin ilçe genelinde düzenlediği iftar programlarına protokol de katılarak, vatandaşları yalnız bırakmıyor.

 

SOHBET: AK Parti Kocaeli Milletvekili Sami Çakır ve Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, iftar sofralarını dolaşarak vatandaşlarla sohbet etti.

 

TASAVVUF: İftar programının sonunda sahne alan topluluk, alanı dolduran Derincelilere tasavvuf müziği dinletisi sundu.

 

YEMEK 1-2-3: Son olarak Çınarlı’daki Gaffar Okkan Caddesi üzerine kurulan iftar sofralarında yemek dağıtımı yine kusursuz bir şekilde yapıldı.

 

YILMAZ: Derince Kaymakamı Akın Yılmaz, selamlama konuşmasında birlik ve beraberlik vurgusu yaptı.

 

GENEL 1-2: Derince Belediyesi’nin ilçe genelinde düzenlediği iftar programlarının altıncısına Çınarlı Mahallesi ev sahipliği yaptı. Yaklaşık 3 bin kişinin katıldığı iftarda Çınarlılılar oruçlarını birlikte açmanın huzur ve mutluluğunu yaşadı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kocaeli Milletvekilimiz Sn.Emine Zeybek'in Teşekkür Mesajı
Kocaeli Milletvekilimiz Sn.Emine Zeybek'in Teşekkür Mesajı
Körfez’de sivrisinekle mücadele
Körfez’de sivrisinekle mücadele