KARTEPE’DE İLAÇLAMA VE UYARI

Kartepe Belediyesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile ilçe genelinde vektör mücadelesi hız kesmeden devam ediyor. Kartepe genelinde vektör oluşturulabilecek yerler ekipler tarafından titizlikle ilaçlanıyor.

KARTEPE’DE İLAÇLAMA VE UYARI
KARTEPE’DE İLAÇLAMA VE UYARI admin

 

 

 

 

 

Kartepe Belediyesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile Veteriner Şube Müdürlüğü’ne bağlı “vektör mücadelesi hizmeti” veren ekipler Kartepe’de insan sağlığını tehdit eden vektör özelliği taşıyan (sivrisinek, karasinek ve kemirgen) gibi canlılara yönelik program dahilinde alt yapı ve açık alanlarda ilaçlama çalışmaları devam ediyor.

 

TİTİZLİKLE İLAÇLANIYOR

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte sosyal ve açık alanları daha fazla kullanmaya başlayan vatandaşlardan gelen istek ve talepler doğrultusunda Büyükşehir Belediyesi ve Kartepe Belediyesi ekipleri ilçe genelinde ilaçlama çalışmalarına başladı. Özellikle vektör özelliği taşıyan canlıların yuvalanacağı yerler belediye ekipleri tarafından titizlikle ilaçlanıyor.

 

TÜM PARK VE BAHÇELER

Vatandaşların özellikle çocukların oturacakları ve vakit geçirdikleri ortamların sağlıklı ve temiz ortamlar olması içinde bakım ve onarımın yanı sıra hijyenik olmasına özen gösterilirken, yapılan ilaçlamada hiçbir şekil de insana ve doğaya zarar verilmiyor. Yapılan ilaçlama sadece bertaraf etmek istenen haşerelere karşı olurken ilçede bulunan tüm park ve bahçelerde ilaçlamalara devam ediliyor. 

 

ÜSTÜ AÇIK SU BIRAKMAYIN

Kartepe genelinde ilaçlamanın titizlikle yapıldığını belirten Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez “Özellikle sinekle mücadelede, hemşehrilerimiz üstü açık kaplarda açık havada su biriktirmesinler. Bu sineklerinlarva bırakarak çoğalmasına sebep olmaktadır. Hemşehrilerimizden ricamız sivrisinek çoğalmasına engel olunması adına açık alanda kova ve üstü açık benzeri kaplarda su biriktirmemeleridir. İlaçlama konusunda ekiplerimiz çok ciddi bir şekilde çalışmalarına aralıksız devam ediyor” ifadelerini kullandı. 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kocaeli Milletvekilimiz Sn.Emine Zeybek'in Teşekkür Mesajı
Kocaeli Milletvekilimiz Sn.Emine Zeybek'in Teşekkür Mesajı
Körfez’de sivrisinekle mücadele
Körfez’de sivrisinekle mücadele