KARTEPE’YE EN YARATICI ÖDÜL

Kartepe Belediyesi Uluslararası Unutulmuş Değerler Festivali, Marmara Belediyeler Birliği tarafından Altın Karınca Belediyecilik Ödülleri Kültür Sanat Kategorisinde ödüle layık görülürken, Şehir Ödülleri Türkiye 2018 “En Yaratıcı Etkinlik” ödülü de aldı.

KARTEPE’YE EN YARATICI ÖDÜL
KARTEPE’YE EN YARATICI ÖDÜL admin

 

 

 

 

 

Yaşayan Şehirler Projesi ve Platformu'nun etkinliklerden "Şehir Ödülleri Türkiye 2018" İzmir'de düzenlenen tören ile sahiplerini buldu. Kartepe Belediyesi Uluslararası Unutulmuş Değerler Festivali, Umut Işığı Ödülü “Tanıtım Ödülleri” “En Yaratıcı Etkinlik” kategorisinde birinci oldu. 3 kategoride yapılan değerlendirmeler sonunda ödüle layık görenlere plaketleri verildi.

 

ÖDÜLLER VERİLDİ

Dokuz Eylül Üniversitesi ve Yaşayan Şehirler Platformu işbirliğinde; farklı bakanlıklar, üniversiteler belediye birlikleri, sivil toplum örgütlerinin destekleriyle düzenlenen Şehir Ödülleri Türkiye 2018 ödül töreni Dokuz Eylül Üniversitesi Sabancı Kültür Sarayı'nda gerçekleştirildi.

 

TÜRKİYE GENELİNDEN KATILIM

Türkiye'nin 81 ilindeki kent merkezi ve yerel yönetimler, ticari ve sektör örgütleri, sivil toplum örgütleri, birlikler ve akademisyenlerin projelerini sunduğu Şehir Ödülleri Türkiye; "Özel Ödüller", "Umut Işığı Temalı Paydaş Ödülleri" ve "Bilim Işığı Temalı Akademik Ödüller" olmak üzere üç kategoride gerçekleşti. Şehir Ödülleri Türkiye jüri üyelerinin yaptığı değerlendirmeler sonucunda ise ödüller sahiplerini buldu.

 

GURUR HEPİMİZİN

Marmara Belediyeler Birliği tarafından Altın Karınca Belediyecilik Ödülleri Kültür Sanat Kategorisinde ödüle layık görülen Kartepe Belediyesi Uluslararası Unutulmuş Değerler Festivali’nin, Şehir Ödülleri Türkiye 2018 “En Yaratıcı Etkinlik” ödülü de almasından dolayı gururlu olduklarını belirten Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez “Hayata geçirdiğimiz projelerimizin ödüller alması bizler kadar Kartepelihemşehrilerimizin de gururudur. Aldığımız bütün ödüller bizlere ayrı bir şevk ve gurur vermektedir” şeklinde konuştu.

 

YURT DIŞINDAN KATILIM

Uluslararası Unutulmuş Değerler Festivali’ni düzenlemeye karar verdiğimiz zaman kültürümüze sahip çıkmak aynı zamanda geleceğimize sağlıklı bir şekilde aktarmak amacıyla yola çıktıklarını belirten Başkan Üzülmez “Bu yıl dördüncüsünü düzenlediğimiz Uluslararası Unutulmuş Değerler Festivali büyük katılımla gerçekleştirildi. İlçemizin yanı sıra yurt dışından da misafirlerimiz geldi. Bir çok usta festivale katılarak bizlere destek vermişlerdir. Festivalimiz her sene daha geniş kitlelere ulaşmaktadır” ifadelerini kullandı. 

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kocaeli Milletvekilimiz Sn.Emine Zeybek'in Teşekkür Mesajı
Kocaeli Milletvekilimiz Sn.Emine Zeybek'in Teşekkür Mesajı
Körfez’de sivrisinekle mücadele
Körfez’de sivrisinekle mücadele