KARTEPE’DE EĞİTİME YAZINDA DEVAM

Kartepe Belediyesi yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte kadınlara yönelik eğitim programlarında mevsimsel tehlikelerden biri olan “güneş ışıklarından korunma yöntemleri” anlatılıyor.

KARTEPE’DE EĞİTİME YAZINDA DEVAM
KARTEPE’DE EĞİTİME YAZINDA DEVAM admin

 

 

 

 

 

Kartepe Belediyesi Kadınlar Kulübü tarafından düzenlenen farkındalık eğitimleri devam ediyor. Yaz mevsimin başlamasıyla birlikte düzenlenen etkinlikler kapsamında özellikle güneş ışınlarının zararlarından korunma yöntemleri ve doğru beslenme konularında eğitim verildi. Eğitim sonrasında Sağlık Bakanlığının Sağlık SözlüğüKartepeli kadınlara hediye edildi.

 

HER KONUDA BİLİNÇLENDİRME

Kartepe Belediyesi Kadınlar Kulübü tarafından Karatepe Mahalle Konağında düzenleneneğitimde KAR-MEK Kursu, kursiyerlerine güneş ışınlarından korunma yöntemleri hakkında İlçe Sağlık Müdürü Sağlık Eğitmeni Gülizar Sertbel tarafından bilgi verildi. Kadınlar Kulübü üyelerine daha önce deObezite, bademcik, akciğer, fiziksel aktivite, böbrek, kalp, yeterli ve dengeli beslenme, karaciğer, tansiyon ve alerji konularında bilgi verilmişti.

 

BİLİNÇLİ VE SAĞLIKLI TOPLUM

Karatepe Mahalle Konağı’nda düzenlenen eğitim programına yoğun programı arasında Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’de katılarak kursiyerlerle sohbet etti. Başkan Üzülmez “Kartepeli kadınlarımızın kendilerini geliştirmesi ve kendi ayakları üzerinde durabilmeleri için sorumluluk alıyoruz.  Toplumda huzur olması için bu çok önemlidir. Gelecek olan nesillerimiz kadınlarımızın ellerinde şekil bulmaktadır. Bunun içinde her yaşta eğitim önemlidir. Kartepe Belediyesi olarak eğitimlerimiz aralıksız devam edecektir” ifadelerini kullandı.     

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kocaeli Milletvekilimiz Sn.Emine Zeybek'in Teşekkür Mesajı
Kocaeli Milletvekilimiz Sn.Emine Zeybek'in Teşekkür Mesajı
Körfez’de sivrisinekle mücadele
Körfez’de sivrisinekle mücadele