BAŞKAN ÜZÜLMEZ GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADI

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

BAŞKAN ÜZÜLMEZ GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADI
BAŞKAN ÜZÜLMEZ GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADI admin

 

 

 

 

24 Temmuz 1908’de sansürün kaldırılması yönünde alınan karar tarihi bir önem taşımaktadır. İçinde bulunduğumuz bilişim çağı, kitle iletişim araçlarındaki çeşitlilik, bilgi akışına hız kazandırmıştır. Meslek ilkelerine uyan, kişi hak ve hürriyetlerine saygılı, tarafsız ve objektif bir yayıncılık anlayışı, toplumun basına duyduğu güveni artıracaktır. 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nın ruhunda da bu ölçü yatmaktadır.

 

Basınımıza düşen en büyük görevlerden birisi de içinde yaşadığı toplumun milli, ahlaki, insani ve kutsal değerlerine sahip çıkarak kitle iletişimine katkıda bulunmaktır. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, "Basın milletin müşterek sesidir. Bir milleti aydınlatma ve irşatta, bir millete muhtaç olduğu fikri gıdayı vermekte, hulasa bir milletin hedefi saadet olan müşterek bir istikamette yürümesini teminde, basın başlı başına bir kuvvet, bir mektep, bir rehberdir" sözleriyle basının önemine vurgu yapmıştır.

 

 

Bu duygu ve düşüncelerle, bütün gazetecilerin ve basın kuruluşlarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı en kalbi duygularımla kutlarım.

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kocaeli Milletvekilimiz Sn.Emine Zeybek'in Teşekkür Mesajı
Kocaeli Milletvekilimiz Sn.Emine Zeybek'in Teşekkür Mesajı
Körfez’de sivrisinekle mücadele
Körfez’de sivrisinekle mücadele