KARTEPE BALABAN MAHALLE KONAĞI BİTİYOR

Kartepe Belediyesi tarafından başlatılan çalışmalar ile eski Balaban Sağlık Ocağı, Balaban Mahalle Konağı olarak hizmet vermeye hazırlanıyor. Mahalle konağının iç tefrişatı bitme noktasında gelirken, dış cephede yapılacak olan düzenleme sonrasında hizmete sunulacak.

KARTEPE BALABAN MAHALLE KONAĞI BİTİYOR
KARTEPE BALABAN MAHALLE KONAĞI BİTİYOR admin

 

 

 

 

Kartepelileri sosyal ve kültürel mekanlara kavuşturarak yaşamlarını kolaylaştırma hedefinde olan Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in talimatı ileeski Balaban Mahallesi Sağlık Ocağı binasında yapımına başlanan restorasyon bitme noktasında geldi. Kartepe Belediyesi Etüt Proje Müdürlüğü tarafından yapılan restorasyonun tamamlanması sonrasında Balaban Mahalle Konağı bölge halkına hizmet vermeye başlayacak.

 

PLANLAMA YAPILIYOR

Balaban Sağlık Ocağı olarak hizmet veren yapı rantabl hale getirilerek mahalle konağına dönüştürmek için başlatılan tadilat çalışması ile mevcut yapı kent olgusuna uygun fiziki görüntüsü ve içindeki fonksiyonları ile mahalle sakinlerine konak olarak hizmet verecek.Balaban MahalleMahalle Konağı, bölge halkına 420 metrekarelik alanda KAR-MEK kurs merkezi, Emekli Evi, Bilgi Evi, Kadın Spor Merkezi, belediye hizmet birimleri yer alacak.

 

HALKIMIZA YAKIŞIR

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez “Balaban Mahallesi Sağlı Ocağı’nın devr alınması sonrasında ekiplerimiz tarafından çalışmalara hız verdik. Balaban Mahallemizde konak yapmayı uzun zamandır planlıyorduk. Mahalle dokusuna zarar vermeden eski sağlık ocağı içerisinde bitme noktasında gelen restorasyon çalışmaları hemşehrilerimize yakışır olacaktır. Bina içerisinde çalışmaların bitmesi ile çevre düzenlemesi bina dış cephesinin yapımına geçilecek. En kısa sürede düzenlemeleri bitirip halkımızın hizmetine sunacağız” ifadelerini kullandı. 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kocaeli Milletvekilimiz Sn.Emine Zeybek'in Teşekkür Mesajı
Kocaeli Milletvekilimiz Sn.Emine Zeybek'in Teşekkür Mesajı
Körfez’de sivrisinekle mücadele
Körfez’de sivrisinekle mücadele