KARTEPE’DE AKIL OYUNLARI ATÖLYESİ

Kartepe Belediyesi Bilgi Evleri, akıl oyunları atölyesi ile öğrencilerin zekâ potansiyelini ortaya çıkarıyor.

KARTEPE’DE AKIL OYUNLARI ATÖLYESİ
KARTEPE’DE AKIL OYUNLARI ATÖLYESİ admin

 

 

 

 

Kartepe Belediyesi Bilgi Evleri’nde, öğrencilerin eğitimine ve zekâsına büyük katkısı olan akıl oyunları atölyesiyle, çocuklar eğlenceli dakikalar geçiriyor. Öğrenciler, yaptıkları zekâ oyunlarıyla hem sahip oldukları zekâ potansiyelinin farkına varıyor hem de karşılaştıkları problemlere çözüm üretebilmesi sağlanıyor.

 

YETENEKLERİ GELİŞİYOR

Akıl Oyunlarıyla çocuklar, kendi zekâ ve potansiyellerinin farkına varmakla kalmıyor, atölye etkinlikleriyle de karşılaştıkları sorunlara orijinal ve yeni çözüm yolları geliştirebiliyor. Bu bağlamda çocukların pratik düşünmesi ve sorun durumunda doğru karar verebilmesi, beceri ve yeterlilikleri geliştirmesi de hedefleniyor.

 

KALİTELİ ZAMAN

Akıl oyunları öğrencilerin okul başarısını arttırmakla birlikte, çocuklara, farkındalık, grup bilinci, görsel algı, ayırt etme, üretkenlik, deneme yanılma ve etkili iletişim özelliği de kazandırıyor. Bu sayede öğrencilerin dikkat-konsantrasyon gelişimi de arttırılıyor. Öğrenciler zekâ geliştirici oyunları, eğitmenlerinin desteği ile eğlenceli ve hoş vakit geçirerek tamamlıyor. 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kocaeli Milletvekilimiz Sn.Emine Zeybek'in Teşekkür Mesajı
Kocaeli Milletvekilimiz Sn.Emine Zeybek'in Teşekkür Mesajı
Körfez’de sivrisinekle mücadele
Körfez’de sivrisinekle mücadele