UYGULAMA BAHÇESİNİN İLK MAHSULLERİ DOĞAN’A

İzmit Belediyesi’nin Kocaeli’de ilk olan uygulama bahçesindeki yılın ilk mahsulleri toplandı. Durhasan köyünde 25 dönümlük alanda kurulan uygulama bahçesinin mahsulleri Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’a getirildi.

 UYGULAMA BAHÇESİNİN İLK MAHSULLERİ DOĞAN’A
 UYGULAMA BAHÇESİNİN İLK MAHSULLERİ DOĞAN’A admin

 

 

 

 

OKUL ÖZELLİĞİ TAŞIYOR

 

Gerek çiftçiler, gerek vatandaşlar gerekse okullar için modern tarım yöntemlerinin öğretildiği bir okul özelliği taşıyan bahçeden toplanan ilk ürünler İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’a ikram edildi. İçerisinde mevsimin tüm sebze ve meyvelerinin olduğu sepeti inceleyen Başkan Doğan “   köylülerimiz başta olmak üzere sebze meyve yetiştiriciliği yapmak isteyen tüm vatandaşlarımız için kullanabileceği bahçemizin ürünlerini görmek bizim için büyük mutluluk.    Bu bahçemizde çiftçilerimize modern tarım yöntemlerini öğreterek hem daha fazla hem de daha kaliteli ürün yetiştirmelerini sağlıyoruz” dedi.

 

ÇOCUKLAR TOPRAKLA TANIŞIYOR

 

Bu bahçe sayesinde çocukların ilk defa toprakla buluştuğunu da belirten Doğan “ uygulama bahçemizde sadece çiftçilerimize eğitim vermekle kalmıyor, çocuklarımızı ilk defa toprakla buluşturuyoruz.  Anaokullarımızla  yaptığımız planlamalarla küçük yavrularımızı uygulama bahçemize getirip onların toprakla uğraşmalarını sağlıyor, toprakta yetiştirdiğimiz sebze ve meyveleri tanıtıyoruz” şeklinde konuştu.  

 

BENDE KÖYLÜ ÇOCUĞUYUM

 

Kendisinin de bir köylü çocuğu olduğunu hatırlatan Başkan Doğan “ 2009 yılından itibaren köylerimiz ve köylülerimiz için ilkleri yaptık, yapmaya da devam ediyoruz.  Köyümüzün toprağından ne kadar fazla ürün çıkarırsak, köyde yaşayanımız ne kadar zengin olur ekonomik gücü elde ederse hem daha güçlü bir ülke, hem de daha sağlıklı bir nesil oluruz. Biz, artık köyden şehre göç değil, şehirden köye göç olsun istiyoruz” şeklinde konuştu.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kocaeli Milletvekilimiz Sn.Emine Zeybek'in Teşekkür Mesajı
Kocaeli Milletvekilimiz Sn.Emine Zeybek'in Teşekkür Mesajı
Körfez’de sivrisinekle mücadele
Körfez’de sivrisinekle mücadele