KARTEPE EŞME KONAĞININ İÇ TEFRİŞATI BİTTİ

Kartepe Belediyesi, Eşme’nin 700 yıllık tarihine yakışır Mahalle Konağı yapıyor. Eski belediye hizmet binası olarak yapılan bina, bina içerisinde tefrişat biterken dış cephe çalışmaları başladı.

KARTEPE EŞME KONAĞININ İÇ TEFRİŞATI BİTTİ
KARTEPE EŞME KONAĞININ İÇ TEFRİŞATI BİTTİ admin

 

 

 

 

 

Kartepelileri sosyal ve kültürel mekanlarla buluşturan Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in seçim taahhütleri arasında yer alan mahalle konaklarının yapımı hızla devam ediyor. Eşme Mahallesi’nde yapılan mahalle konağının içerisinde yapılan tadilat çalışmaları biterken, ekipler dış cephede çalışmalarına başladılar. Eşme’nin 700 yıllık tarihine uygun olarak yapılan bina tamamlanması sonrasında bölgeye ayrı bir değer katacak.

 

310 METRE KARE

Kartepe Belediyesi Eşme Mahalle Konağı iki kattan oluşacak. Zemin kat 145 metre kareden oluşurken, birinci kat 165 metre kare olacak, toplam 310 metre kare de hizmet verilecek. Birinci katında KAR-MEK kursları için iki sınıf açılacak. Dikiş-Nakış kursları 36 metre kare olan iki sınıfta halka hizmet verecek. Ayrıca Eşme Mahalle Muhtarlığı, 17 metre kare alanda hizmet verecek. İkinci katta ise 17 metre kare ve 25 metre kareden oluşan öğrenci derslikleri kurulacak. Ayrıca konağın ikinci katında 45 metre kare salonu bulunacak. Konak içerisinde teknik oda, bay-bayan wc, bay-bayan ibadethane ve engelliler yolu bulunacak.   

 

YATIRIMIN MERKEZİ KARTEPE

Eşme’nin köklü tarihine dikkat çeken Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez “Eşme Mahallesi 700 yıllık tarihi ile ilçemize ayrı bir değer katmaktadır. Hemşehrilerimize yıllarca belediye hizmet binası olarak hizmet veren bina tarihi, sosyal ve kültürel yapıya uygun olarak yeniden planlandı. Bina içerisinde tefrişat çalışmaları bitirilirken dış cephe çalışmalarına başlanıldı. Çalışmaların kısa sürede tamamlanması Eşme’ye ayrı bir değer katacaktır. Yapılan bu yeni yapıların ihtiyacı olan alt ve üst yapı yatırımlar da bir yandan devam ediyor. Kısacası ilçemizi bir yatırım merkezi durumuna getirdik” ifadelerini kullandı.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kocaeli Milletvekilimiz Sn.Emine Zeybek'in Teşekkür Mesajı
Kocaeli Milletvekilimiz Sn.Emine Zeybek'in Teşekkür Mesajı
Körfez’de sivrisinekle mücadele
Körfez’de sivrisinekle mücadele