KARTEPE’DE KİTAP OKUMA SAATİ

Kartepe Belediyesi, geleceğimiz olan çocuklarımızın gelişmesi, daha donanımlı olması amacıyla kitap okuma saati düzenliyor.

KARTEPE’DE KİTAP OKUMA SAATİ
KARTEPE’DE KİTAP OKUMA SAATİ admin

 

 

 

 

Kartepe Belediyesi Bilgi Evleri’nde okuma saati düzenlenerek geleceğimiz olan çocuklarımızın daha bilgili, donanımlı yetişmesi hedefleniyor. 8-15 yaş aralığındaki her çocuğun, kitapla büyüdüğünü göz önüne alan Kartepe Belediyesi Bilgi Evleri eğitmenleri gün içerisindeki aktivitelere başlamadan önce 60 dakika kitap okuma saati gerçekleştiriyor.

 

KİTAP OKUMAYA DAVET

Günümüzde yetişen çocukların teknoloji sebebiyle kitaplardan uzak olduğu gerçeği bilinciyle hareket eden Kartepe Belediyesi Bilgi Evleri, çocuklarla kitaplar arasında güçlü bir bağ kurmayı hedefleniyor. Çocukların kitap okuma alışkanlığı edinmesi için kütüphane ortamı oluşturulan Kartepe Belediyesi Bilgi Evleri’ne, çocuklarla birlikte anneler de kitap okumaya davet ediliyor.

 

ÇOCUKLARIMIZIN YETİŞMESİ İÇİN

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez “Kitap, genel anlamda çocukların bilişsel, duygusal, ruhsal ve ahlaki açıdan gelişmesini sağlayan en önemli araçtır.  Bunun yanında kitap, çocuğun dil becerilerinin önemli ölçüde gelişim göstermesine katkıda bulunur. Çocuklar kitaplar sayesinde düşünmeyi, etrafında olan biteni sorgulamayı öğrenir ve bu sayede de olayları anlamlandırmaya başlar” ifadelerini kullandı.

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kocaeli Milletvekilimiz Sn.Emine Zeybek'in Teşekkür Mesajı
Kocaeli Milletvekilimiz Sn.Emine Zeybek'in Teşekkür Mesajı
Körfez’de sivrisinekle mücadele
Körfez’de sivrisinekle mücadele