CEDİT’TE İŞLER PLANLANDIĞI GİBİ GİDİYOR

Bakanlar Kurulu kararıyla kentsel dönüşüm çalışması yapılacak Cedit Mahallesiyle ilgili mutabakat görüşmelerin planlandığı şekilde gittiği açıklandı.

CEDİT’TE İŞLER PLANLANDIĞI GİBİ GİDİYOR
CEDİT’TE İŞLER PLANLANDIĞI GİBİ GİDİYOR admin

 

 

 

Belediyenin İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, Belsa 9. Katta oluşturulan kentsel dönüşüm ofisinde hak sahipleriyle görüşmeler devam ediyor. Şimdiye kadar bine yakın hak sahibiyle görüşme yapıldığı, mutabakata varılan  vatandaşlarla gerekli sözleşmelerin imzalandığı kaydedildi.

 

ÖDEMELER YAPILIYOR

 

İzmit Belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Toplu Konut İdaresi TOKİ ortaklığındaki uzlaşma görüşmelerinde hak sahipleriyle nakit bedel ve konut karşılığı anlaşmalar sağlandığını söyleyen ilgililer “  nakit bedel karşılığı anlaşma sağlanan hak sahiplerinin tapu devir işlemleri devam etmekte olup, tapu devri tamamlanan hak sahiplerine Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından gerekli ödemeleri yapılmaktadır” dediler.

 

CEDİT DEĞİŞECEK

 

126 dönümlük alanda yapılacak kentsel dönüşüm projesi tamamlandığında Cedit Mahallesi’nde hali hazırda 1181 konutta yaşayan 883 hak sahibi, modern ve güvenli konutlarda yaşama imkanı bulacak. Proje ile bölgede 1500 modern, güvenli ve nitelikli konutun yanı sıra 3 bin 261 metrekarelik sosyal tesis, 2 bin 324 metrekarelik alanda cami, 24 bin 203 metrekarelik alanda ise park ve rekreasyon bölgeleri yer alacak.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kocaeli Milletvekilimiz Sn.Emine Zeybek'in Teşekkür Mesajı
Kocaeli Milletvekilimiz Sn.Emine Zeybek'in Teşekkür Mesajı
Körfez’de sivrisinekle mücadele
Körfez’de sivrisinekle mücadele