KARTEPE TEMİZLİK İŞLERİNDEN ÖRNEK ÇALIŞMA

Kartepe Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, Mayıs ve Haziran ayları içerisinde 7 bin ton evsel atık, 298 bin ambalaj atığı ve 106 bin kg cam atığı topladı.

KARTEPE TEMİZLİK İŞLERİNDEN ÖRNEK ÇALIŞMA
KARTEPE TEMİZLİK İŞLERİNDEN ÖRNEK ÇALIŞMA admin

 

 

 

 

Kartepe Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri rutin belediye hizmetlerinin yanı sıra örnek çalışmalara imza atıyor. Mayıs ayında belediye ekipleri 404 seferde 3 bin 734 ton 470 kg,  Haziran ayında ise 467 seferde 3 bin 816 ton 880 kg,toplamda 7 bin 551 ton 350 kg evsel atıkilçe sınırlarında topladılar.

 

298 BİN 657 KG AMBALAJ ATIĞI TOPLANDI

Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri ambalaj atıklarının kaynağında ayrı toplanması çalışmaları kapsamında Mayıs ayı içerisinde fabrikalar, ilçede bulunan kamu kurum, kuruluş ve hanelerden 157 bin 253 kg, Haziran ayı içerisinde 141 bin 404 kg toplamda 298 bin 657 kg ambalaj atığı toplandı.

 

106 BİN 660 KG CAM ATIĞI TOPLANDI

Çevreye büyük önem veren bu yönde projeleri hayata geçiren Temizlik İşleri ekibi geri dönüşümde önemli olan camın geri dönüşümünde ilçe genelinde, Mayıs ayı içerisinde fabrikalardan ve ilçemizde bulunan kamu kurum ve kuruluşlarından 65 bin 140 kg, Haziran ayı içerisinde ise 41 bin 520 kg toplamda 106 bin 660 kg cam atığı toplandı.

 

İKİ AYDA 165 LT

Atık yağların çöpe atıldığında, önce toprağaardında da yağmur suları ile yeraltıtemiz su kaynaklarına ulaşarakkirliliğe neden olmasını göz önünde bulunduran, Kartepe Belediyesi Temizlik İşleri ekipleri Mayıs ve Haziran ayı içerisinde toplam 165LT atık yağ toplayarak Bitkisel Yağ Toplama Tesisine teslim ederken, 5 litre atık yağ karşılığında 1 adet bulaşık deterjanı hediye etmeye devam ediyor.Kartepe Belediyesi bünyesinde işletilen Atık Getirme Merkezinde Mayıs ayında 251, Haziran ayında 187 adet,toplanan 7 toniri hacimli atık İZAYDAŞ’a teslim edildi.

 

2260KG ELEKTRONİK ATIK

Kullanım ömrü sona eren veya hasar gören elektronik eşyalar doğayı kirleten ağır metaller içeriyor. Bu durumu göz önünde bulundurarak, gelecek nesillere daha temiz bir çevre bırakmak için projelerine devam eden Temizlik İşleri ekibi ilçe genelinde yılın ilk çeyreğinde 2260 kg elektronik atık toplayarak lisanslı tesislerine göndererek, doğayı korumanın yanı sıra milli ekonomiye kazanç sağlıyor. Belediye ekipleri Kartepelilerin elektronik atıklarını örnek projelerden biri olan Kartepe Atık Getirme Merkezi’ne getirmeleri çağrısında bulunurken, çevre hepimizin ve korumalıyız ifadelerini kullandılar. 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kocaeli Milletvekilimiz Sn.Emine Zeybek'in Teşekkür Mesajı
Kocaeli Milletvekilimiz Sn.Emine Zeybek'in Teşekkür Mesajı
Körfez’de sivrisinekle mücadele
Körfez’de sivrisinekle mücadele