GERİ DÖNÜŞÜM DEYİP GEÇMEYİN

İzmit’in geri dönüşüm çalışmaları sayesinde hem çevre kirliliğinin önüne geçiliyor, hem de ekonomiye önemli katkılar sağlanıyor.

GERİ DÖNÜŞÜM DEYİP GEÇMEYİN
GERİ DÖNÜŞÜM DEYİP GEÇMEYİN admin

 

 

 

Belediyenin Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından yürütülen atıl pil projesi ile ayda ortalama 500 kilogram pil toplanıyor. Doğaya atılan atık pillerin içindeki ağır metallerin 300 yıl geçse bile yok olmadığını hatırlatan yetkililer “  çöpe ve doğaya atılan her atık pil suyun, toprağın, havanın kirlenmesi demektir. Çocuklarımıza daha  yaşanabilir bir dünya bırakmak istiyorsak  kullandığımız pilleri çöpe değil, atık pil kutularına atmalıyız” dediler. İzmit’te yılbaşından beri toplanan atık pil miktarının 3 tonu geçtiği kaydedildi.

 

AYDA 120 TON CAM ATIĞI TOPLANIYOR

 

İzmit Belediyesi’nin bir diğer geri dönüşüm projelerinden olan atık cam toplama çalışmalarına vatandaşların büyük destek verdiği ifade edildi. Belediye yetkilileri, şehrin dört bir yanına konulan kumbaralar sayesinde ayda 120 ton cam atığı toplandığını belirterek “  cam atıklarının yüzde yüzü geri dönüştürülerek su tüketiminden yüzde 50, enerji tüketiminde yüzde 25, hammadde tüketimin de ise yüz 80 tasarruf sağlanmaktadır” şeklinde konuştular.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kocaeli Milletvekilimiz Sn.Emine Zeybek'in Teşekkür Mesajı
Kocaeli Milletvekilimiz Sn.Emine Zeybek'in Teşekkür Mesajı
Körfez’de sivrisinekle mücadele
Körfez’de sivrisinekle mücadele