İZMİT’TE ÖZEL ÇOCUKLAR GİTAR ÇALMAYI ÖĞRENİYOR

İzmit Belediyesi ile İzmit Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü iş birliğindeki İZMEK kursları sayesinde özel çocuklar engellerini aşıyor.

İZMİT’TE ÖZEL ÇOCUKLAR GİTAR ÇALMAYI ÖĞRENİYOR
İZMİT’TE ÖZEL ÇOCUKLAR GİTAR ÇALMAYI ÖĞRENİYOR admin

 

 

 

Down sendromlu çocuklar için İZMEK bünyesinde açılan gitar kursuda 24 özel çocuk katılarak gitar çalıp şarkı söylüyorlar.

 

ENGELLERİ ORTADAN KALDIRIYORUZ

 

Özel çocukların ve ailelerinin büyük ilgi ve memnuniyet gösterdiği kurs ile ilgili bilgi veren eğitmen Aslı Yağız “    biz, Belediye Başkanımız Dr. Nevzat Doğan’ın engelli dostu belediye anlayışıyla hizmet veren bir belediyenin bir parçasıyız. Eğitime katılan her bir çocuğumuz, bizim ve toplumumuz için özeldir. Eğitimimizin amacı, gerçekte bir engel olmadığı, engelleri bizlerin koyduğu bilinciyle, farkındalık oluşturmaktır. Kurs ile öğrencilerimizin özgüvenini arttırmayı amaçlayarak istenirse engel denen durumun ortadan kaldırılabileceğini göstermek istedik. Aileler de bu çalışmadan çok memnun oldu. Hayatı izlemek yerine, kaynaşarak, yaşayan olmak, çocuklarımız ve aileleri için çok önemli” şeklinde konuştu.

 

EĞLENEREK ÖĞRENİYORLAR

 

Özel çocukların anneleri de çocuklarının kursta eğlenerek öğrendiklerini, yeni arkadaşlar edindiklerini ve topluma karıştıklarını ifade ederek, çocuklarına kurs imkanı sağlayan başta İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’a ve emek veren herkese teşekkür ettiler. Pazartesi, Çarşamba, Perşembe günleri 15.30 – 18.00 saatleri arasındaki gitar kursu Eylül ayında sona erecek

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kocaeli Milletvekilimiz Sn.Emine Zeybek'in Teşekkür Mesajı
Kocaeli Milletvekilimiz Sn.Emine Zeybek'in Teşekkür Mesajı
Körfez’de sivrisinekle mücadele
Körfez’de sivrisinekle mücadele