İZMİT’TE KADINLAR BİLGİLENDİRİLİYOR

İzmit Belediyesi tarafından ‘Mahallede Gün Var’ etkinliği kapsamında bayanlar bilgilendirilemeye devam ediyor. Her gün farklı mahalle konağında yapılan etkinliklerle bayanlara devletimizin kadınlara yönelik vermiş olduğu destek ve yapmış olduğu projeler anlatıyor.

 İZMİT’TE KADINLAR BİLGİLENDİRİLİYOR
 İZMİT’TE KADINLAR BİLGİLENDİRİLİYOR admin

 

 

 

HAKLARI ANLATILDI

 

İzmit Belediyesi tarafından düzenlenen bilgilendirme toplantıları kapsamında son olarak Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) tarafından Zabıtan Mahalle Konağı içerisinde bulunan Emekli Evi’nde devlet tarafından kadın ve aileye verilen destekler, sosyal haklar ve kamuya erişim yolları anlatıldı. KADEM Kocaeli Temsilcisi Berna Abiş tarafından verilen bilgilendirme eğitimini kadınlar ilgiyle takip ettiler.  Kadınların yoğun ilgi gösterdiği toplantıda Abiş tarafından kadınlardan gelen sorularda yanıtlandı.

 

İZMİT’TE KADIN OLMAK BİR AYRICALIK

 

Program sayesinde kadınlara bu bilgileri vermenin kendileri için büyük mutluluk olduğunu belirten KADEM Kocaeli Temsilcisi Berna Abiş “ İzmit Belediye Başkanımız Dr. Nevzat Doğan’ın kadınlara yönelik projelerini ve desteklerini hepimiz yakından takip ediyoruz.  Bizlere de bayanlarla bir araya gelme ve onları bilgilendirme fırsatı verdiği için teşekkür ediyoruz” dedi.    İzmit’te kadın olmanın bir ayrıcalık olduğunu belirten katılımcılarda,  kendilerine bu imkanı sağlayan Başkan Doğan’a teşekkür ettiler.    Bayanlar için planlanan bu bilgilendirme toplantılarının her gün farklı bir mahalle konağında devam edeceği kaydedildi. 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kocaeli Milletvekilimiz Sn.Emine Zeybek'in Teşekkür Mesajı
Kocaeli Milletvekilimiz Sn.Emine Zeybek'in Teşekkür Mesajı
Körfez’de sivrisinekle mücadele
Körfez’de sivrisinekle mücadele